Baner webinaru Odciąganie, przechowywanie i podawanie mleka mamy

Odciąganie, przechowywanie i podawanie mleka mamy Po co i jak?

Mleko mamy to wyjątkowa substancja, która ma właściwości odżywcze i immunomodulujące.  Wtedy, gdy potrzebna jest rozłąka z dzieckiem warto, aby mogła być podawana dziecku nadal już nie bezpośrednio z piersi. Ale czy to jest możliwe? Jak to zrobić? Jak odciągnąć, przechowywać i podawać mleko? Na to pytanie odpowiedzą członkinie Stowarzyszenia Małyssak, które mają osobiste i zawodowe doświadczenie w odciąganiu, przechowywaniu i podawaniu mleka mamy.

Stowarzyszenie Małyssak ma zaszczyt zaprosić Rodziców w tym roku pełnym wyzwań i niepewności na cykl spotkań internetowych dla rodziców, realizowany w ramach dofinansowania ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok 2020 oraz dzięki darczyńcom, którzy przekazali datki bezpośrednio na konto Stowarzyszenia oraz w ramach Małossakowych zbiórek. Ten webinar jest wyjątkowy, ponieważ jest realizowany z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią (1-7 sierpnia) i odbędzie się wieczorową porą w tym właśnie tygodniu: 5 sierpnia w godz. 21.00-22.30.

O prowadzących

Członkinie Stowarzyszenia Małyssak Iwona Adamczyk oraz Katarzyna Łubiech. Iwona i Kasia jako Honorowe Dawczynie Mleka Kobiecego przekazywały do Banku Mleka Kobiecego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu własne mleko na rzecz dzieci ciężko chorych i przedwcześnie urodzonych.

 

Katarzyna Łubiech jako lek. weterynarii zajmuje się mikrobiologią mleka kobiecego i jest aktualnie na studiach doktoranckich. W ramach pracy doktorskiej prowadzi badania nad probiotycznymi bakteriami znajdującymi się w mleku kobiecym. Jako mama przez 3 pierwsze miesiące życia swojego dziecka, była mamą karmiącą piersią „inaczej” (odciągniętym mlekiem podawanym z butelki), by po tym czasie wrócić do karmienia bezpośrednio z piersi.

 

Iwona Adamczyk diagnosta laboratoryjny pracuje w Banku Mleka Kobiecego oraz w Zakładzie Diagnostyki Mikrobiologicznej w Toruniu. W swojej pracy w Banku Mleka pracuje bezpośrednio z mlekiem dawczyń. Prowadziła badania składu mleka kobiecego. Jako mama wróciła na studia, gdy jej dziecko miało 2,5 m-ca i z powodzeniem łączyła studia, potem również pracę z karmieniem piersią.

 
Iwona Adamczyk

Iwona Adamczyk

Katarzyna Łubiech

Katarzyna Łubiech

Zapisz się na webinar

„Odciąganie, przechowywanie i podawanie mleka mamy. Po co i jak?”

5 sierpnia 2020 (środa) godz. 21:00-22:30

prowadzące: diagnosta laboratoryjny Iwona Adamczyk, Bank Mleka Kobiecego w Toruniu

doktorantka Katarzyna Łubiech, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

webinar jest bezpłatny

Ten webinar już się odbył

Zapisz się na Małossakowy Newsletter,
aby być na bieżąco z nowymi spotkaniami

 

Po kliknięciu przycisku „Tak, zapisuję się” na podany adres e-mail otrzymasz prośbę o potwierdzenie, a gdy już potwierdzisz – otrzymasz maila powitalnego (do 8 h po potwierdzeniu). Jeśli nie widzisz maili od nas sprawdź folder SPAM i najlepiej dodaj mail kontakt@malyssak.pl do zaufanych, aby maile związane ze spotkaniem internetowym trafiały do Ciebie.

Logo Województwa Kujawsko pomorskiego z dopiskiem Dofinansowano z budżetu Samorzoądu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Patronat medialny

Font Resize
Kontrast
Logo Fundusze Europejskie Flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego Flaga Unii Europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Społeczny

Strona zrealizowana w ramach projektu "Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV",
który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.



Wykonanie ZIS

Napisane odręcznym pismem Mleko mamy było na poczatku