Leki w laktacji to temat, który spędza wielu mamom karmiących piersią sen z powiek. Czy mogę ten lek przyjmować karmiąc piersią moje dziecko? Czemu lekarz przepisał mi lek, a na ulotce jest informacja o tym, aby leku nie przyjmować, gdy się karmi piersią? Chcę się leczyć i karmić piersią jednocześnie, ale się boję! Przyjmuję leki na stałe, czy mogę karmić piersią? Te i wiele innych wątpliwości mają mamy. Wiedza na temat tego jak się poruszać w świecie leków dla mamy karmiącej jest bardzo istotna (nawet już w ciąży), bo nigdy nie wiemy, czy podczas naszej drogi mlecznej nie przyjdzie nam się leczyć, a dbanie o nasze zdrowie i stosowanie się do zaleceń lekarskich jest bardzo ważne. Nie mniej istotne jest zdrowie dziecka. Z odpowiednią wiedzą da się to w większości przypadków pogodzić. Miejmy pewność, że nasze decyzje dot. leczenia i karmienia piersią podejmujemy na podstawie rzetelnej wiedzy.

Stowarzyszenie Małyssak ma zaszczyt zaprosić Rodziców w tym roku pełnym wyzwań i niepewności na spotkanie internetowe dla rodziców, realizowane w ramach dofinansowania ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok 2020 oraz dzięki darczyńcom, którzy przekazali datki bezpośrednio na konto Stowarzyszenia oraz w ramach Małossakowych zbiórek. Tym razem spotkamy się z farmaceutką, specjalistką od leczenia w okresie laktacji – Karoliną Morze. Ten webinar jest wyjątkowy, ponieważ jest realizowany z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią (1-7 sierpnia) i odbędzie się wieczorową porą w tym właśnie tygodniu: 6 sierpnia w godz. 21.00-22.15. A poniżej zerknij na plan webinaru:

Leki w laktacji

Źle się czuję i chcę poczuć się lepiej. Co mam zrobić?

Krótko o tym czym jest lek, czym jest suplement diety, lek homeopatyczny i kiedy zdecydowanie nie powinno się zwlekać wizytą u lekarza.

Idę do apteki. Farmaceuta mi coś doradzi.

O tym, dlaczego warto wiedzieć trochę więcej o lakach w laktacji jako mama.

Co ja muszę wiedzieć o lekach w laktacji, gdy karmię piersią?

Podstawowe zasady bezpieczeństwa farmakoterapii w okresie laktacji.

Apteczka mamy karmiącej - samoleczenie.

Czyli jakie mamy opcje leczenia bez recepty w powszechnych schorzeniach.

Leki na receptę.

Dlaczego błędem jest mówić "można" i "nie można".

Odpowiedzi na pytania uczestników

O prowadzącej

Karolina Morze farmaceutka z laktaceuta.pl

Tak Karolina pisze o sobie: „Nazywam się Karolina Morze i jestem magistrem farmacji. Zajmuję się bezpieczeństwem farmakoterapii w okresie laktacji. Oferuję prywatną kompleksową opiekę nad matką i dzieckiem w okresie karmienia piersią.  Moje zainteresowanie tematem laktacji rozpoczęło się w momencie, gdy sama przechodząc problemy podczas karmienia piersią spotkałam się z dużym niezrozumieniem i sprzecznymi informacjami udzielanymi przez personel medyczny. Wkrótce potem zdecydowałam kształcić się i doskonalić swoje umiejętności w tej właśnie dziedzinie, przechodząc szkolenia i kursy, prowadząc działalność edukacyjną w lokalnym kręgu rodziców, dla profesjonalistów, pisząc artykuły i felietony do magazynu dla farmaceutów MGR.FARM i udzielając się jako wolontariusz w Fundacji Promocji Karmienia Piersią i Kwartalniku Laktacyjnym. Od lipca 2017 roku prowadzę dyżury farmaceutyczne dla Fundacji Promocji Karmienia Piersią.” A my zapraszamy do śledzenia bloga Pani Karoliny:

Zapisz się na webinar

„Leki w laktacji”

6 sierpnia 2020 (czwartek) godz. 21:00-22:15

prowadząca:

mgr farmacji Karolina Morze

webinar jest bezpłatny

Ten webinar już się odbył

Zapisz się na Małossakowy Newsletter,
aby być na bieżąco z nowymi spotkaniami

 

Po kliknięciu przycisku „Tak, zapisuję się” na podany adres e-mail otrzymasz prośbę o potwierdzenie, a gdy już potwierdzisz – otrzymasz maila powitalnego (do 8 h po potwierdzeniu). Jeśli nie widzisz maili od nas sprawdź folder SPAM i najlepiej dodaj mail kontakt@malyssak.pl do zaufanych, aby maile związane ze spotkaniem internetowym trafiały do Ciebie.

Patronat medialny

Font Resize
Kontrast

Strona zrealizowana w ramach projektu "Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV",
który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Wykonanie ZIS