Poznaj nas!

Prezes Stowarzyszenia Katarzyna Kołodziejczyk

W 2013 r. uzyskała tytuł Promotorki Karmienia Piersią nadawany przez Centrum Nauki o Laktacji. Od tego czasu promuje karmienie piersią tworząc Strefę przyjazną karmieniu piersią – Małyssak malyssak.pl, organizując stoiska promujące karmienie piersią wraz ze strefą odpoczynku dla rodziców podczas imprez pelenerowych (do czasu pandemii), również tworząc małossakowe filmy malyssak.pl/malossakowe-filmy/ i grafiki malyssak.pl/malossakowe-grafiki/), a także będąc inicjatorką i prezeską Stowarzyszenia Małyssak. Prowadzi bezpłatne warsztaty Przygotuj się do karmienia piersią dla osób spodziewających się dziecka. Posiada wykształcenie techniczne i aktywnie wspiera Stowarzyszenie swoją wiedza informatyczną i graficzną. Zajmuje się fundraisingiem w organizacji. od 2014 r. uczestniczy w szkoleniach dot. prowadzenia organizacji pozarządowych, na bieżąco dokształca się i rozwija w tym zakresie. Jest mamą dwóch córeczek, z których jedna była, a druga nadal jest Dużymssakiem.

Katarzyna Kołodziejczyk

Wiceprezes Stowarzyszenia Dorota Mrozowicz-Grodzka

Dorota Mrozowicz-Grodzka

Z wykształcenia jest kulturoznawczynią, z zamiłowania ekopraktyczką. Ukończyła Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Baśnie pokochała zanim została mamą. Wierzy, że czytanie ma głęboki sens. Pracowała jako asystentka reżysera teatralnego. Jest autorką audycji dla dzieci „Radiowa Przygoda” nadawanych w HTM Eco Radio. 19 lat temu została wegetarianką. Ekologiczne sposoby na pielęgnację, ekokosmetyki, ręcznie robione mydła, neutralne środowisku środki sprzątające – wszystko to praktykuje od tamtego czasu.  Jako wiceprezeska Stowarzyszenia Małyssak odpowiada w Stowarzyszeniu za wspieranie dzieci i młodzieży w edukacji kulturowo-społecznej i w tworzeniu swojej tożsamości. Również chce wspierać kobiety, dzielić się wiedzą i szerzyć pozytywne wartości, jakimi są rodzicielstwo oparte na więzi, ekologia, naturalne dbanie o zdrowie, no i oczywiście poród naturalny i długie karmienie piersią.

Członkini Iwona Adamczyk

Aktualnie pracuje w Regionalnym Banku Mleka Kobiecego oraz Zakładzie Diagnostyki Mikrobiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. W swojej pracy w Banku Mleka pracuje bezpośrednio z mlekiem dawczyń. Prowadziła badania składu mleka kobiecego mam karmiących powyżej roku oraz mam karmiących w tandemie. Jako mama wróciła na studia, gdy jej dziecko miało 2,5 m-ca i z powodzeniem łączyła studia, potem również pracę z karmieniem piersią. Dwukrotnie była Honorową Dawczynią Mleka Kobiecego. Jest doktorantką katedry Fizjologii i Toksykologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i prowadzi badania nad mikrobiomem mleka kobiecego. Jest absolwentką Analityki medycznej na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Biologii stosowanej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W Stowarzyszeniu pełni funkcję Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej.

Iwona Adamczyk

Członkini Katarzyna Łubiech

Katarzyna Łubiech

Jest lekarzem weterynarii. Jako  doktorantka katedry Fizjologii i Toksykologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i prowadzi badania nad probiotycznymi bakteriami znajdującymi się w mleku kobiecym. Jako mama przez 3 pierwsze miesiące życia swojego dziecka, była mamą karmiącą piersią „inaczej” (odciągniętym mlekiem podawanym z butelki), by po tym czasie wrócić do karmienia bezpośrednio z piersi. Jako Honorowa Dawczyni Mleka Kobiecego przekazywała do Banku Mleka Kobiecego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu własne mleko na rzecz dzieci ciężko chorych i przedwcześnie urodzonych.

W naszych działaniach wspierają nas mężowie i dzieci,
a także sympatyczki i sympatycy Stowarzyszenia Małyssak

O nas w mediach

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prezeską Stowarzyszenia Małyssak Katarzyną Kołodziejczyk,
w ramach cyklu Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu "BCOPW tworzą ludzie"

Font Resize
Kontrast
Logo Fundusze Europejskie Flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego Flaga Unii Europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Społeczny

Strona zrealizowana w ramach projektu "Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV",
który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Wykonanie ZIS

Napisane odręcznym pismem Mleko mamy było na poczatku