Baner webinaru Żłobek Przedszkole Adaptacja

Adaptacja malucha do żłobka lub przedszkola to temat spędzający sen z powiek rodziców, szczególnie gdy wakacje dobiegają końca. Jak sobie poradzić w tym trudnym okresie, gdy dodatkowo stresu dodaje sytuacja epidemiologiczna? Na webinarze prowadząca pedagożka Dominika Czarnecka-Pijarowska przeprowadzi przez gąszcz wątpliwości związanych z tym tematem.

Stowarzyszenie Małyssak ma zaszczyt zaprosić Rodziców w tym roku pełnym wyzwań i niepewności na cykl spotkań internetowych dla rodziców, realizowany w ramach dofinansowania ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na rok 2020 oraz dzięki darczyńcom, którzy przekazali datki bezpośrednio na konto Stowarzyszenia oraz w ramach Małossakowych zbiórek. Tym razem kolejne spotkanie z serii „Małyssak na świecie” to spotkanie w ostatnią sobotę sierpnia tuż przed końcem wakacji.

Adaptacja do żłobka i przedszkola

Adaptacja

Co to słowo oznacza? Czym jest proces adaptacji?

Emocje

Kiedy jest trudno w czasie adaptacji malucha? Jakie emocje mogą się pojawić?

Potrzeby

Kto ma jakie potrzeby?
Dzieci/Rodzice/Nauczyciele

Rytm

Co się dzieje podczas adaptacji? Czy może mieć swój rytm?

Sygnały

Po czym poznać, że się udało?

Zaufanie

Zaufanie a adaptacja? Jak osiągnąć równowagę?

O prowadzącej

Dominika Czarnecka-Pijarowska

Dominika Czarnecka-Pijarowska – pedagożka, od 16 lat żona, mama trójki dzieci – wysportowanego 13-latka, wesołej 7-latki oraz spokojnej 4-latki, jak mówi jej dzieci i rodzicielstwo to obszary największego rozwoju osobistego.

 

Aktualnie prowadzi warsztaty i udziela wsparcia i konsultacji indywiduwalnych pedagogicznych w „Ku bliskości”. W swojej pracy bazuje na filozofii rodzicielstwa bliskości i inspiruje się takimi autorytetami jak Agnieszka Stein, Jesper Juul, Lawrence Cohen, Daniel Siegel. Jest trenerem Family Lab Polska, odbyła szkolenia I stopnia TSR- Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, a także jest absolwentką kursu w Warszawie dla profesjonalistów Rozumieć rozwój dzieci i młodzieży oraz Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów I i II stopnia. Ukończyła magisterskie studia z filologii polskiej o specjalności nauczycielskiej oraz podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej z terapią dziecka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pracowała w szkole podstawowej i w gimnazjum jako nauczyciel języka polskiego, była wychowawcą w przedszkolu.

Dominika Czarnecka-Pijarowska

Zapisz się na webinar

„Żłobek | Przedszkole | Adaptacja”

29 sierpnia 2020 (sobota) godz. 10:30-12:30

prowadząca:

pedagożka Dominika Czernecka-Pijarowska

webinar jest bezpłatny

Ten webinar już się odbył

Zapisz się na Małossakowy Newsletter,
aby być na bieżąco z nowymi spotkaniami

 

Po kliknięciu przycisku „Tak, zapisuję się” na podany adres e-mail otrzymasz prośbę o potwierdzenie, a gdy już potwierdzisz – otrzymasz maila powitalnego (do 8 h po potwierdzeniu). Jeśli nie widzisz maili od nas sprawdź folder SPAM i najlepiej dodaj mail kontakt@malyssak.pl do zaufanych, aby maile związane ze spotkaniem internetowym trafiały do Ciebie.

Logo Województwa Kujawsko pomorskiego z dopiskiem Dofinansowano z budżetu Samorzoądu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Patronat medialny

Font Resize
Kontrast
Logo Fundusze Europejskie Flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego Flaga Unii Europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Społeczny

Strona zrealizowana w ramach projektu "Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV",
który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Wykonanie ZIS

Napisane odręcznym pismem Mleko mamy było na poczatku