Baner projektu Chcę zostać ekorodzicem

Co Cię czeka?​

Zapraszamy osoby spodziewające się dziecka z Bydgoszczy i okolic na bezpłatne warsztaty z serii „Chcę zostać eko rodzicem”.  W ramach cyklu w miesiącach wrzesień i październik uczestnicy wezmą udział w dwóch stacjonarnych warsztatach z przygotowania do karmienia dziecka po porodzie oraz ekopielęgnacji dziecka pt. „Przygotuj się do karmienia piersią” oraz „Ekowyprawka”. Proponujemy dwa tryby warsztatów – tryb przedpołudniowy i tryb weekendowy. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Projekt jest możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu Inicjuj z FIO 3.0 organizowanego przez Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK i jest dofinansowany z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Warsztaty

Zgłoś się do projektu, a weźmiesz udział w dwóch czterogodzinnych warsztatach. Pierwszy z warsztatów będzie dotyczył przygotowania się do karmienia dziecka mlekiem mamy. Zaś drugi warsztat przygotuje Cię do ekopielgnacji dziecka. Podczas warsztatu otrzymasz materiały, z których własnoręcznie zrobisz ekoprodukty. Cykl poprowadzą członkinie Stowarzyszenia Małyssak – Promotorka Karmienia Piersia Katarzyna Kołodziejczyk i Ekopraktyczka od 20 lat Dorota Mrozowicz-Grodzka.

Baner warsztatu Przygotuj się do karmieania piersią

Kto lub co ma wpływ na powodzenie w karmieniu?

Dlaczego warto karmić piersią?

Jak działają mechanizmy laktacji?

Jak zacząć karmić?

Jakich rad unikać?

Baner warsztatu Ekowyprawka

Krótko o tym, dlaczego warto być ekorodzicem?

Pieluchy wielorazowe - rodzaje, sposoby użycia, zasady prania

Podczas warsztatu zrobisz własnoręcznie ekoprodukty (do pielęgnacji dziecka, siebie, domu)

Sprzątanie bez chemii

Recepta na to, jak zrobić samemu: proszek do prania, pastę do zębów i kilka innych rzeczy, z których korzystamy każdego dnia

Zero i less waste - czym są i jak można żyć w zgodzie z ich zasadami

Terminy i miejsce

Zgłaszając się do projektu decydujesz się na uczestnictwo w dwóch czterogodzinnych warsztatach w jednym z dwóch trybów do wyboru. Możesz się spotykać z nami w trybie w dni powszegnie w godzinach okołopołudniowych lub w trybie sobotnim.

Tryb okołopołudniowy
w dni powszednie
Edycja I

  • 28.09 (WTOREK) g. 10.00-14.00 „Przygotuj się do karmienia piersią” (s. konferencyjna)
  • 4.10 (PONIEDZIAŁEK) g. 10.00-14.00 „Ekowyprawka” (s. konferencyjna)

Tryb sobotni
Edycja II

  • 16.10 (SOBOTA) g. 9:30-13.30 „Przygotuj się do karmienia piersią” (s. 4)
  • 30.10 (SOBOTA) g. 9.30-13.30 „Ekowyprawka” (s. konferencyjna)

Warsztaty będą odbywać się Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW), ul. Gdańska 5, Bydgoszcz (I.p. dostępna winda)

Jak się zapisać?

Zapoznaj się z poniższym regulaminem i prześlij wypełnione i zeskanowane zgłoszenie na adres kontakt@malyssak.pl. W ciągu 7 dni zostaniesz poinformowana/y o wpisaniu na listę uczestników projektu. W przypadku braku miejsc stworzymy listę rezerwową.

W przypadku potrzeby otrzymania wydruku formularza zgłoszeniowego do wypełnienia prosimy się z nami kontaktować (dane do kontaktu podane w regulaminie). Istnieje możliwość odebrania formularza w BCOPW (ul. Gdańska 5, Bydgoszcz) - prosimy pytać w Helpdesku.

O prowadzących

Katarzyna Kołodziejczyk
Promotor Karmienia Piersią

W 2013 r. uzyskała tytuł Promotorki Karmienia Piersią nadawany przez Centrum Nauki o Laktacji. Od tego czasu promuje karmienie piersią tworząc Strefę przyjazną karmieniu piersią – Małyssak malyssak.pl, organizując stoiska promujące karmienie piersią wraz ze strefą odpoczynku dla rodziców podczas imprez pelenerowych (do czasu pandemii), również tworząc małossakowe filmy malyssak.pl/malossakowe-filmy/ i grafiki malyssak.pl/malossakowe-grafiki/, a także będąc inicjatorką i prezeską Stowarzyszenia Małyssak. Prowadzi bezpłatne warsztaty Przygotuj się do karmienia piersią dla osób spodziewających się dziecka.  Jest mamą dwóch córeczek, z których jedna była, a druga nadal jest Dużymssakiem.

Katarzyna Kołodziejczyk
Dorota Mrozowicz-Grodzka

Dorota Mrozowicz-Grodzka
Ekopraktyczka

Z wykształcenia jest kulturoznawczynią, z zamiłowania ekopraktyczką. 20 lat temu została wegetarianką i zaczęła się interesować tym co bliskie naturze. Ekologiczne sposoby na pielęgnację, ekokosmetyki, ręcznie robione mydła, neutralne środowisku środki sprzątające – wszystko to praktykuje od tamtego czasu. 7 lat temu została ekomamą i  chustomamą, a wychowując już drugiego malucha zwraca baczną uwagę na zdrowe odżywianie, a także pieluchuje wielorazowo. Wszystko to przy wsparciu męża. Jako wiceprezeska Stowarzyszenia Małyssak chce w szczególności wspierać kobiety, dzielić się wiedzą i szerzyć pozytywne wartości, jakimi są rodzicielstwo oparte na więzi, ekologia, naturalne dbanie o zdrowie, no i oczywiście poród naturalny i długie karmienie piersią. Ponadto odpowiada w Stowarzyszeniu za  wspieranie dzieci i młodzieży w edukacji kulturowo-społecznej i w tworzeniu swojej tożsamości.

Font Resize
Kontrast
Logo Fundusze Europejskie Flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego Flaga Unii Europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Społeczny

Strona zrealizowana w ramach projektu "Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV",
który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.



Wykonanie ZIS

Napisane odręcznym pismem Mleko mamy było na poczatku