Baner webinaru Depresja poporodowa i baby blues

Zapraszamy na bezpłatny webinar pt. „Depresja poporodowa i baby blues” z psycholożką Joanną Frejus z „O matko, depresja”.

To pierwszy webinar z cyklu 4 webinarów projektu „Zdrowie psychiczne rodzica i opiekuna” dofinansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jednak projekt nie byłoby możliwy bez pracy społecznej członków Stowarzyszenia Małyssak i wsparcia od naszych darczyńców, dlatego wesprzyj nas i Ty (możesz to zrobić tutaj)!

Logo Województwa Kujawsko pomorskiego z dopiskiem Dofinansowano z budżetu Samorzoądu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

"Depresja poporodowa i baby blues"

Poród to wielki wysiłek dla organizmu, zarówno siłami natury, jak i przez cesarskie cięcie. Kobieta po porodzie potrzebuje czasu, by dojść do siebie. Odczuwa ból, zmęczenie, jest niewyspana. Do tego szaleją hormony, które mogą sprawiać, że nasze emocje są nie do opanowania. Pokuszę się o opinię, że większość kobiet po porodzie zmaga się z poczuciem przytłoczenia, lęku o to, co to będzie, obawami, że sobie nie poradzi. Smutek poporodowy, czyli baby blues jest zjawiskiem powszechnym. Nie ma w tym nic dziwnego – nawet, jeśli kobieta urodziła kolejne już dziecko, czeka ją zupełnie nowa sytuacja, którą trzeba oswoić. Myślę, że baby blues jest też swego rodzaju pancerzem ochronnym organizmu. Wszak okres połogu, powinien być okresem spokoju, odpoczynku i czasem na spokojne przywitanie nowego członka rodziny. Wtedy najbardziej przydaje się wsparcie. Często tego wsparcia brak, a ciężar obowiązków i odpowiedzialność po prostu przygniatają. Niezaopiekowany baby blues może przemienić się w depresję poporodową, która jest już zaburzeniem i jako taka powinna być leczona. Mówi się, że aż 15 % mam (a także ojców) cierpi na depresję poporodową. Wiele z nich cierpi w ciszy i wstydzi się skorzystać z porady specjalisty. Jak rozpoznać u siebie objawy depresji poporodowej? Jak się ją leczy? Czym różni się baby blues od PPD? I jak sobie z tym wszystkim radzić? Na te i wiele innych pytań odpowie Joanna Frejus – psycholożka, która zdrowiem psychicznym mam zajmuje się zawodowo.

Czym jest baby blues?

Czym jest depresja poporodowa?

Jakie są objawy DDP?

Co robić, jeśli podejrzewam u siebie DDP?

Jak wspierać osobę ze zdiagnozowaną depresją?

11 października (środa) g. 17.00-19.00

Bądź na żywo i zadaj swoje pytania poprzez czat tekstowy

Nagranie dostępne przez określony czas

O prowadzącej

Psycholog Joanna Frejus

Nazywam się Joanna Frejus. Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie szkolenia poznawczo-behawioralnego. 

Wspieram kobiety w powrocie do równowagi, budowaniu poczucia bezpieczeństwa i odporności psychicznej. Pomagam w nauce uważności, akceptacji i czułości, szczególnie tej dla siebie.

 

W swojej pracy koncentruję się na wspieraniu osób w okresie okołoporodowym (kobiet w ciąży i mam małych dzieci, kobiet z doświadczeniem poronienia, aborcji) i ich bliskich oraz osób z doświadczeniem depresji, zaburzeń lękowych, kryzysów psychicznych i innych trudności. Wspieram też specjalistki i specjalistów, pracujących z osobami w okresie okołoporodowym: położne, doule, doradczynie laktacyjne, lekarki i lekarzy.

 

Ukończyłam magisterskie studia psychologiczne. Ukończyłam też roczne seminarium psychoterapii okołoporodowej i roczny staż interpersonalny w nurcie Gestalt. Za mną kilkaset godzin specjalistycznych szkoleń z zakresu wspierania w trudnościach i kryzysach psychicznych. I cały czas się doszkalam.

 

Joanna Frejus

Ten webinar się już odbył, ale ...
uzyskaj dostęp do nagrania

Fromularz dostępu do nagrania będzie aktywny tylko do niedzieli
17 października 2021 do godz. 18.00, zaś samo nagranie możliwe do obejrzenia tylko do godz. 22 tego samego dnia

Rejestracja nie jest aktywna. Przepraszamy

Font Resize
Kontrast
Logo Fundusze Europejskie Flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego Flaga Unii Europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Społeczny

Strona zrealizowana w ramach projektu "Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV",
który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.



Wykonanie ZIS

Napisane odręcznym pismem Mleko mamy było na poczatku