Co Cię czeka?​

Zdrowie psychiczne rodziców i opiekunów leży nam na sercu. Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, jak bywa trudno. Jak trudno zmagać się z emocjami naszych dzieci kiedy i w nas odzywają się emocje. Jak trudno dbać o swój dobrostan, kiedy wokół tyle się dzieje i tyle jest do zrobienia. Czasami nie mamy dla siebie czasu, nie potrafimy o siebie zadbać i nasza psychika po prostu domaga się tego. Robi to na różne sposoby. Apatią, złością, autoagresją, myślami samobójczymi, atakami lękowymi… Zdarza się, że nie potrafimy sobie z tym poradzić sami. Nasz projekt „Zdrowie psychiczne rodziców i opiekunów“ jest skierowany właśnie do tych rodziców, opiekunów, którym jest trudno, którzy borykają się z kryzysem psychicznym. Jak sobie poradzić z traumą porodową? Jak opłakać poronienie? Jak rozpoznać depresję poporodową? Jak zadbać o samoregulację? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszone przez nas specjalistki, które poprowadzą cztery webinary. Dodatkowo, jeśli jesteś z Bydgoszczy i okolic, zaprosimy Cię na spotkania grupy wsparcia, która powstanie po to, by dać siłę mamom zmagającym się z kryzysem.

Jak to możliwe?

Webinary i spotkania grupy wsparcia projektu „Zdrowie psychiczne rodzica i opiekuna” są  możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz wkładowi pracy społecznej członków i wkładowi środków Stowarzyszenia Małyssak.

Logo Województwa Kujawsko pomorskiego z dopiskiem Dofinansowano z budżetu Samorzoądu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Projekt patronatem medialnym objęło Polskie Radio PIK

Posłuchaj zapowiedzi inicjatorki i koordynatorki projektu, która wystąpiła w audycji Radiowy Klub Rodzica Radia PIK. Rozmowę poprowadziła redaktor Bogumiła Wresiło (od 4 min 15 sec do 15 min 50 sec):

Terminy i zapisy na grupę wsparcia

Jeśli jesteś z województwa kujawsko-pomorskiego i aktualnie przebywasz na urlopie macierzyńskim i zmagasz się z depresją, traumą porodową, czujesz się przytłoczona, brakuje Ci słów dodających otuchy, zapisz się na nasze spotkania. Grupa jest ograniczona, żebyś czuła się bezpiecznie i żebyśmy usłyszały siebie nawzajem. Grupa jest zamknięta, co znaczy, że zapisując się na spotkania weźmiesz udział we wszystkich czterech spotkaniach. Dofinansowanie, które zdobyliśmy pozwala na organizację właśnie 4 spotkań, ale będziemy się starać pozyskać więcej środków, żeby grupa mogła spotykać się dłużej. Towarzyszyć i udzielać wsparcia psychologicznego będzie nam psycholożka Małgosia Sukhareva z Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka oraz Człowieka Dorosłego.

Zapisujesz się na grupę i bierzesz udział w 4 spotkaniach

Spotkania w dniach 17 i 24 września oraz 1 i 8 października

Cztery piątki w godz. 11.00-13.00

Miejsce to Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW), ul. Gdańska 5, Bydgoszcz

Uwaga! Zgłoszenia należy przesyłać do koordtynatorki Doroty po uprzednim zapoznaniu się z regulaminem zapisu. W zgłoszeniu należy podać IMIĘ, NAZWISKO, NR TELEFONU oraz ZADEKLAROWAĆ zapoznanie się i akceptację REGULAMINU ZAPISU. W odpowiedzi prześlemy również kontrakt grupy do zaakceptowania.

Plakat grupy wsparcia dla mam w kryzysie psychicznym

Ponadto, weź udział w 4 BEZPŁATNYCH webinarach

Tematyka webinarów

Jak sobie poradzić z traumą porodową?

Jak opłakać poronienie?

Jak rozpoznać depresję poporodową?

Jak zadbać o samoregulację?

Ekspertki prowadzące webinary

Rejestracja na nadchodzące webinary

Poniżej znajdują się banery/linki do stron z rejestracją na nadchodzące webinary.

Font Resize
Kontrast
Logo Fundusze Europejskie Flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego Flaga Unii Europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Społeczny

Strona zrealizowana w ramach projektu "Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV",
który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.



Wykonanie ZIS

Napisane odręcznym pismem Mleko mamy było na poczatku