Baner z zaproszeniem na konferencję online 26 maja o godz. 11.00 "Karmienie mlekiem mamy prawem mamy i dziecka"

Zapraszamy na bezpłatną konferencję online otwierającą projekt pt. „Karmienie mlekiem mamy prawem mamy i dziecka”. Podczas konferencji, która odbędzie się 26 maja w Dzień Mamy po raz pierwszy zostanie zaprezentowana ankieta skierowana do kobiet, która rozpocznie monitoring opieki laktacyjnej w Polsce. Chcesz wziąć udział w ankiecie i podzielić się historią karmienia Twojego dziecka? Twój udział pomoże nam działać na rzecz dobrych zmian w opiece okołoporodowej w Polsce. Zarejestruj się na konferencję (formularz rejestracji znajduje się poniżej). podczas, której opowiemy o działaniach związanych z Monitoringiem opieki laktacyjnej w Polsce oraz oddamy głos wspaniałym gościniom. Zastanowimy się wspólnie co możemy zrobić, aby opieka laktacyjna w Polsce nabrała rzeczywistego wymiaru, a nie była tylko martwym prawem. Działajmy, aby decydenci wreszcie zobaczyli i uznali wagę karmienia mlekiem kobiecym niemowląt i dzieci oraz aby znaleźli należyte miejsce dla opieki laktacyjnej w koszyku świadczeń gwarantowanych.

Bezpłatna konferencja online jest częścią działań w ramach projektu Stowarzyszenia Małyssak pt. „Karmienie mlekiem mamy prawem mamy i dziecka”, który jest możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Więcej o projekcie możesz się dowiedzieć tutaj

Karmienie mlekiem mamy prawem mamy i dziecka

Do kogo skierowana jest konferencja?

Do wszystkich, którym leży na sercu skuteczność opieki laktacyjnej w Polsce

Zapraszamy rodziców, personel medyczny, aktywistów, decydentów

Co nas czeka?

Po raz pierwszy zaprezentujemy ankietę skierowaną do kobiet, które rodziły w latach 2018-2022, a które chciały karmić lub karmiły (karmią) piersią lub swoim mlekiem. Ankieta ta rozpocznie szeroko zakrojony monitoring opieki laktacyjnej w Polsce.

A w programie:

Monitoring Opieki Laktacyjnej w Polsce - jak możemy działać wspólnie na rzecz zmian w opiece laktacyjnej w Polsce i dlaczego monitoring jest potrzebny?

Katarzyna Kołodziejczyk, promotorka karmienia piersią i prezeska Stowarzyszenia Małyssak
Dorota Mrozowicz-Grodzka, kulturoznawczyni, prezeska Stowarzyszenia Małyssak

O "Koalicji na rzecz zmian w opiece laktacyjnej w Polsce"

Stowarzyszenie Małyssak, Nieformalny ruch społeczny "Tulimy Mamy", Fundacja Mlekiem Mamy, Fundacja Matecznik, Fundacja "SPECJALIŚCI DZIECIOM", Fundacja Mama na Huśtawce, Hafija.pl, Laktaceuta.pl

O laktacji w Standardzie Opieki Okołoporodowej

Maria Godlewska, radczyni prawna, specjalistka prawa okołoporodowego

Rola położnej środowiskowo-rodzinnej w laktacji kobiety

Anna Świderek-Tybelska , położna środowiskowo-rodzinna i doradczyni laktacyjna CDL

Dyskryminacja w kontekście karmienia piersią i mlekiem mamy

Lena Rogowska-Lewandowska, trenerka równościowa, wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu

O wpływie reklamy na rodziców i personel medyczny oraz o Kodeksie Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece

Agata Aleksandrowicz, autorka bloga matki karmiącej Hafija.pl, PR-owiec

UWAGA! Na konferencję online obowiązuje rejestracja. Formularz rejestracji poniżej

26 maja (czwartek) g. 11.00-13:15

Konferencja tłumaczona na Polski Język Migowy

Aby móc powiększyć okno z tłumaczem PJM zalecamy logowanie z komputera lub za pomocą aplikacji

Koalicja na rzecz zmian w opiece laktacyjnej w Polsce

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ ONLINE

26 maja 2022 g. 11.00-13:15
(czwartek)

Rejestracja zakończyła się

Gościnie i prowadzące:

Anna Świderek-Tybelska​​

Położna środowiskowo-rodzinna

Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna

Pasjonatka mleka mamy, bierze udział w licznych szkoleniach pogłębiając swoją wiedzę o karmieniu piersią. Od 2012 roku jest Certyfikowaną Doradczynią Laktacyjną. Aktualnie pracuje jako położna środowiskowo-rodzinna w przychodni w Nowy Fordon w Bydgoszczy. Również mama mełegossaka.

Lena Rogowska-Lewandowska

Trenerka równościowa

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN, Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego oraz Zaawansowanej Szkoły Facylitacji Społecznej.
Certyfikowana trenerka pierwszego stopnia STOP. Trenerka równościowa, facylitatorka, animatorka kultury. Autorka innowacyjnych materiałów edukacyjnych, scenariuszy i publikacji z zakresu komunikacji, przeciwdziałania dyskryminacji i działania na rzecz zmiany społecznej. Wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu.

Maria Godlewska

Radczyni prawna, specjalistka prawa okołoporodowego

Prowadzi kancelarię prawną Pracownia Umów. Współpracuje z Fundacją Rodzić po Ludzku, gdzie udziela porad prawnych dla kobiet z zakresu opieki okołoporodowej, prowadzi działania rzecznicze oraz instytucjonalne. Ta praca to dla niej źródło wielkiej inspiracji i wiary w to, że zmiany są możliwe, a walka o godny poród każdej kobiety w Polsce jest niezmiernie ważna.

Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego, który uzyskała po odbyciu aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Prywatnie jest mamą Leona, Marcela i Matyldy.

Radczyni prawna Maria Godlewska
Agata Aleksandrowicz blogerka Hafija

Agata Aleksandrowicz

blogerka Hafija.pl, specjalistka Public Relations

Autorka bloga Hafija.pl – największego kompendium wiedzy o karmieniu piersią oraz rodzicielstwie. Z wykształcenia jest specjalistą z zakresu komunikacji społecznej i PR oraz dyplomowanym Promotorem Karmienia Piersią.

Brała udział w webinarach doszkalających na temat kodeksu WHO i rezolucji WHA organizowanych przez Save the Children z Wielkiej Brytanii. Założycielka i prezeska Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Logo bloga Hafija.pl

Katarzyna Kołodziejczyk

Promotorka Karmienia Piersią

Prezeska Stowarzyszenia Małyssak

2013 r. uzyskała tytuł Promotorki Karmienia Piersią nadawany przez Centrum Nauki o Laktacji. Od tego czasu promuje karmienie piersią tworząc Strefę przyjazną karmieniu piersią – Małyssak malyssak.pl, organizując stoiska promujące karmienie piersią wraz ze strefą odpoczynku dla rodziców podczas imprez pelenerowych, również tworząc małossakowe filmy malyssak.pl/malossakowe-filmy/ i grafiki malyssak.pl/malossakowe-grafiki/, a także będąc inicjatorką i od 2019 roku prezeską Stowarzyszenia Małyssak. Mama dwóch córeczek długokarmionych piersią.

Promotor karmienia piersią Katarzyna Kołodziejczyk

Dorota Mrozowicz-Grodzka

kulturoznawczyni

Wiceprezeska Stowarzyszenia Małyssak

Z wykształcenia jest kulturoznawczynią, z zamiłowania ekopraktyczką. W Stowarzyszeniu Małyssak zajmuje się zdrowiem psychicznym rodziców i opiekunów. Prowadzi m. in. grupę wsparcia dla mam w kryzysie zdrowia psychicznego. W projekcie „Karmienie mlekiem mamy prawem mamy i dziecka“ skupia się na rozmowach z mamami, które zetknęły się ze złym traktowaniem, dyskryminacją ze względu na fakt, iż były mamami karmiącymi. 

Font Resize
Kontrast
Logo Fundusze Europejskie Flaga Polski z napisem Rzeczpospolita Polska Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego Flaga Unii Europejskiej z dopiskiem Europejski Fundusz Społeczny

Strona zrealizowana w ramach projektu "Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej IV",
który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.



Wykonanie ZIS

Napisane odręcznym pismem Mleko mamy było na poczatku